Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre moga byc juz zapisane w folderze przegladarki. Wiecej informacji mozna znalezc w Polityce plików cookies.
Kliknij w ten tekst aby zaakceptować i więcej nie pokazywać tego komunikatu.

I. Zasady pobierania opłat za udostępnianie dokumentacji medycznej.

1. Za jedną stronę wyciągu lub odpisu dokumentacji medycznej – opłata wynosi 0.0015 przeciętnego wynagrodzenia  w poprzednim kwartale od pierwszego dnia następnego miesiąca po ogłoszeniu przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczpospolitej Polskiej „Monitor Polski” na postawie  art. 20 pkt 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1998r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych,

2. Za jedną stronę kopii dokumentacji medycznej – opłata wynosi 0,00015 przeciętnego  wynagrodzenia, o którym mowa w pkt 1.

3. Za sporządzenie wyciągu, odpisu lub kopii dokumentacji medycznej na elektronicznym nośniku danych - opłata wynosi 0,001 przeciętnego wynagrodzenia, o którym mowa w pkt 1.

 

 

II. Wysokość opłaty za przechowywanie zwłok pacjenta przez okres dłuższy niż 72 godziny.

Wysokość opłaty za przechowywanie zwłok pacjenta przez okres dłuższy niż 72 godziny od osób lub instytucji uprawnionych do pochowania zwłok na podstawie ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych (t.j. Dz. U. z 2017r.,  poz. 912) oraz od podmiotów na zlecenie których przechowuje się zwłoki w związku z toczącym się postępowaniem karnym wynosi 2,50 zł za jedną godzinę

 

 

III. Cennik usług Samodzielnego Publicznego Sanatorium Gruźlicy i Chorób Płuc  w Poniatowej.

 

Rentgenodiagnostyka

 

Lp.

Nazwa badania

Cena

1

RTG klatki piersiowej z opisem

25,00 zł.

 

Pozostałe usługi

Lp.

Nazwa usługi

Cena

1

Spirometria wraz z interpretacją parametrów oddechowych

15,00 zł.

 

UA-96102222-1