Rozwijamy rehabilitację pacjentów – nowoczesne urządzenie do drenażu płuc!

Simeox nowoczesne urządzenie do drenażu płuc nowe technologie w medycynie Samodzielne Publiczne Sanatorium Gruźlicy i Chorób Płuc w Poniatowej

Po raz kolejny miło nam poinformować o tym, że nasz Szpital pozyskał nowy sprzęt. Jest to nowoczesne urządzenie do drenażu płuc Simeox. Od wtorku 23 stycznia 2024 roku Pacjenci Samodzielnego Publicznego Sanatorium Gruźlicy i Chorób Płuc w Poniatowej mogą korzystać z tego nowatorskiego, oryginalnego a co najważniejsze – jak pokazują badania – skutecznego urządzenia. Sprzęt został zakupiony ze środków własnych Szpitala za kwotę 36 tys. zł. Cieszymy się, że ta innowacyjna terapia, która znacząco poprawi jakość fizjoterapii oddechowej przeprowadzanej u naszych pacjentów, jest już u nas dostępna.

Na czym polega terapia urządzeniem Simeox?

Simeox jest urządzeniem medycznym przeznaczonym do stosowania przez dorosłych i dzieci powyżej 8. roku życia, którzy cierpią na choroby płuc i mają trudności z usuwaniem wydzielin oskrzelowych. Działanie urządzenia polega na upłynnieniu (rozrzedzeniu) śluzu oskrzelowego i jego odprowadzeniu za pomocą wibracji powietrza podczas fazy wydechu. Umożliwia ono pacjentowi wykonywanie długich, pasywnych wydechów dzięki następującym po sobie sygnałom depresji. Simeox przesyła sygnał do drzewa oskrzelowego, który rozrzedza i odprowadza wydzielinę w celu łatwiejszego jej usunięcia. Generuje wibrację o niskich częstotliwościach, aby wzruszyć wydzielinę i usunąć ją z dróg oddechowych. Podczas całej sesji pacjent samodzielnie odpluwa wydzielinę.

Urządzenie Simeox jest rezultatem sześciu lat badań firmy PhysioAssist nad reologią wydzieliny oskrzelowej pod wpływem wibracyjnego sygnału pneumatycznego. Simeox to generator częstotliwości wytwarzanych przy pomocy niskiego ciśnienia, który wykorzystuje tiksotropowe właściwości śluzu zalegającego w drogach oddechowych. Terapia Simeox jest przeznaczona dla pacjentów z rozstrzeniami oskrzeli, POChP, astmą oskrzelową, mukowiscydozą czy dyskinezą rzęsek.

Jakie zalety ma terapia urządzeniem Simeox?

  1. Mobilizacja i drenaż głęboko zalegającego śluzu – sygnał Simeox rozprzestrzenia się do najbardziej dystalnych odcinków drzewa oskrzelowego, tam gdzie jest on najtrudniejszy do usunięcia.
  2. Zmniejsza ryzyko zapadnięcia się oskrzeli – Simeox nie generuje ciągłego przepływu. Bardzo krótkie impulsy ujemnego ciśnienia naprzemiennie z ciśnieniem atmosferycznym pomiędzy nimi zmniejszają do minimum zapadnięcie się oskrzeli.
  3. Nie wymaga wysiłku – Pacjent wykonuje swobodne wdechy i wydechy nie wymagające dodatkowego wysiłku.
  4. Uczucie oddychania „pełną piersią” – Simeox pomaga pacjentowi wydychać powietrze, pozwalając mu lepiej „opróżnić” płuca. Uczucie „świeżego” powietrza, które dostaje się do płuc przy kolejnym wdechu, daje pacjentowi prawdziwe, lepsze samopoczucie.

Simeox – technologia, która pozwala zachować czynność płuc

Oczyszczanie oskrzeli u pacjentów jest niezbędnym elementem do walki o zachowanie prawidłowej funkcji płuc. Duszność, zmęczenie, nadmierny kaszel, obfita wydzielina wpływają na codzienne życie pacjentów z przewlekłymi chorobami płuc, są również powodem dłuższej hospitalizacji i częstych powikłań szpitalnych. Technologia Simeox pozwala zachować czynność płuc i złagodzić objawy poprawiając jednocześnie jakość życia pacjentów.

Nowy sprzęt będzie wykorzystywany do drenażu płuc pacjentów hospitalizowanych w naszym Szpitalu i znacząco podniesie skuteczność fizjoterapii oddechowej.

    Napisz komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*

    Skip to content