W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie uroczyście otwarto Centralny Trakt Operacyjny. W wydarzeniu wzięło udział wielu gości, m.in. podsekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Monika Sikora oraz przedstawicielka Komisji Europejskiej Aleksandra Kowalska.
„Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym powstała ta ważna dla regionu inwestycja, tych sześć ultranowoczesnych sal operacyjnych i osiemnaście łóżek do intensywnej terapii, ta nowoczesna sterylizatornia na najwyższym poziomie. A wszystko dla mieszkańców województwa lubelskiego” – powiedział Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.
Centralny Trakt Operacyjny uroczyście otwarty
W czasie uroczystości Piotr Matej, dyrektor Szpitala, wręczył marszałkowi Stawiarskiemu medal patrona Szpitala – Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
„Misją naszego Szpitala są słowa Wielkiego Polaka, Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Mówią one, że „warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcać”. Jak mało które oddają one sens służby, jaką niesiemy każdego dnia w naszej instytucji. Na naszych oczach Szpital przy al. Kraśnickiej przechodzi wielkie zmiany. Powstają nowe oddziały, zatrudniani są najlepsi specjaliści, a personel medyczny dostaje najnowocześniejszy sprzęt do leczenia pacjentów. Osobą, która nieustannie inspiruje i dopinguje do kolejnych projektów jest Pan Jarosław Stawiarski. Bez jego zaangażowania i pasji, którą dzieli się z innymi nie byłoby tego wszystkiego co dobre w naszym Szpitalu” – powiedział dyrektor Piotr Matej.
Centralny Trakt Operacyjny daje nowe możliwości
Foto: Łukasz Frączek | UMWL
Dzięki projektowi „Utworzenie systemu zabiegowo-anestezjologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SP ZOZ w Lublinie”, zrealizowanemu w ramach Działania 13.1 Infrastruktura ochrony zdrowia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Szpital zyskał nowe możliwości świadczenia usług zdrowotnych na najwyższym poziomie. Skorzystają z nich wszyscy mieszkańcy naszego regionu.
Projekt dotyczył budowy budynku zabiegowo-anestezjologicznego o powierzchni użytkowej ok. 6,5 tys. m2. W bloku R znalazł się przede wszystkim blok operacyjny, w skład którego weszło 5 sal operacyjnych z pomieszczeniami funkcyjnymi. Powstała także sala hybrydowa z możliwością montażu robota chirurgicznego i urządzeń do neuronawigacji oraz tomografii śródoperacyjnej.
Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii
Został tu również zlokalizowany Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii obejmujący 18 łóżek usytuowanych w zespołach 2- i 4-łóżkowych oraz Centralna Sterylizacja z bezpośrednią komunikacją z nowym blokiem operacyjnym. Budynek został skomunikowany z pozostałą częścią szpitala. Całkowita wartość tego projektu wynosiła 85,6 mln zł, w tym dofinansowanie z Funduszy Europejskich to 84,8 mln zł.
https://www.szpital.lublin.pl/
Foto: Łukasz Frączek | UMWL
Członkowie Komitetu Monitorującego wraz z marszałkiem Jarosławem Stawiarskim, wicemarszałkami Michałem Mulawą i…
Opublikowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Wtorek, 20 lutego 2024