Przystąpiliśmy do pilotażowego programu „Dobry posiłek w szpitalu”

warzywa zdrowa żywność dieta dobry posiłek w szpitalu Poniatowa grafika

Miło nam poinformować, że od 25 października 2023 roku Samodzielne Publiczne Sanatorium Gruźlicy i Chorób Płuc w Poniatowej przystąpiło do pilotażowego programu NFZ: „Dobry posiłek w szpitalu”. Celem tego programu jest zwiększenie dostępności porad żywieniowych oraz wdrożenie optymalnego modelu żywienia świadczeniobiorców w szpitalach. Codziennie na naszej stronie internetowej w zakładce: Pacjent ➜ Dobry posiłek w szpitalu będziemy publikować zdjęcia wybranych posiłków oraz jadłospis dla wszystkich dostępnych w naszym szpitalu diet.

Dobry posiłek w szpitalu – nowy standard żywienia w polskich szpitalach

Wraz z przystąpieniem do Programu „Dobry posiłek w szpitalu” nasz Szpital zatrudnił Dietetyka, który będzie dbał o to, aby Pacjenci Samodzielnego Publicznego Sanatorium Gruźlicy i Chorób Płuc w Poniatowej otrzymywali odpowiednio zbilansowane posiłki oraz udzielał porad żywieniowych.

Dobry posiłek w szpitalu: odpowiednie żywienie przyspiesza powrót do zdrowia

Prawidłowe odżywianie jest istotnym elementem procesu zdrowienia. Ważne jest zatem, aby dieta była dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjentów. Odpowiednie żywienie zwiększa szansę na poprawę stanu ich zdrowia i skraca czas pobytu w szpitalu!

    Napisz komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*

    Skip to content